ענבל בלייך-רמר קלינאית תקשורת | 054-5582626 | כצנלסון 117, גבעתיים | inbal.bleich@gmail.com

 

סדנה והרצאה בנושא שימוש בבובות בטיפול קלינאי התקשורת

הסדנה לקלינאי תקשורת בנושא "שימוש בבובות בטיפול קלינאי התקשורת" כוללת חלק פרונטלי בנוגע למשחק בכלל ותאטרון בובות בפרט, סדנת בניית בובה מינימליסטית, תרגול הנפשת בובה באופן שיחיה אותה ויהפוך אותה לדמות של ממש ולבסוף הצגת דוגמאות מהשטח לשימוש בובות למטרות טיפוליות שונות. 

1/14

קלינאי התקשורת שהשתתפו בסדנאות נתרמו רבות מהן והתגובות בהתאם.

מיחא תל אביב
המרכז לגיל הרך רחובות
מתי"א תל אביב

לימודי הבובנאות הטיפולית שינו את כל גישת העבודה שלי. מאז לימודי, בכל טיפול אני משתמשת בבובות בכל תצורה ודרך אפשרית. רמת שיתוף הפעולה של הילד בטיפול עולה באופן מדהים, הוא מצליח לבצע דברים שלא הצליח לפני כן כאשר מנפיש בובה והיא מהווה מעין מסכה שמאפשרת לו לסגל לעצמו התנהגויות חדשות. גם כמטפלת, כאשר אני "מסתתרת" בתוך דמות של בובה, הילד לא תופש אותי כמאיימת ונוצר קשר מבוסס אמון במהירות. השימוש בבובה נוגע לכל תחומי הטיפול אצל קלינאית תקשורת והוא מאפשר השגת מטרות טיפוליות בדרך מהנה, חווייתית עבור הילד ואפילו עבור המטפל וההורה.

?למה בובות

הפכתי לקלינאית תקשורת לפני כמעט עשור! אז - עוד לא הבנתי כמה חשיבות יש לאינטראקציה משמעותית עם קטנטנים בגילאים הכל כך צעירים.. כמה חשוב לתת להם כבר מגיל אפס את הערוץ לתקשורת שבעצם מתחבאת אצלם הרבה לפני שהם מדברים! לפני כ-3 שנים סיימתי את התואר השני בהתפתחות הילד ונחשפתי לחשיבות הרבה של ההתקשרות עם ההורים בגילאים קטנטנים כדי ליצור בסיס בטוח להתפתחות. אבל כל זה עדיין לא הביא אותי לתובנות שיש לי היום. רק היום אחרי שזכיתי להיות אמא לאורי בן השנתיים וחצי ויואב בן החצי שנה אני מבינה כמה הקשר והתקשורת הראשונית עם הגילאים הפיציים כל כך משמעותיים לכל החיים שלהם ובכל תחום- רגשי, קוגנטיבי, חברתי ושפתי... ומה לא...

הבנתי שהעבודה עם ילדים בגילאי שנתיים ומעלה היא אמנם חיונית אבל כמה טוב אם אפשר יהיה לתת להורים כלים לתקשורת הרבה לפני ששומעים את המילים ובכך לחסוך הרבה תסכולים.

היום, לאחר שסיימתי את קורס המדריכים של Baby Signs ® Israel ולמדתי איך לדבר בליווי סימנים כבר מלידה, אני מאושרת לתקשר עם יואבי הקטן בדרך שתתן לו להביע צרכים, רצונות, לשתף ולחלוק וכל זה בזכות כמה סימנים פשוטים וקלים לסימון הרבה יותר מהפקת מילים. 

ולמקרה שתהיתם- מחקרים (של לינדה אקרדולו וסוזן גודווין, 1996)  מראים שילדים שסימנו איתם במקביל לדיבור בשלב הקדם מילי פיתחו דווקא שפה מהר יותר מבני גילם ואפילו הראו יכולות קוגניטיביות גבוהות יותר בגילאים גדולים יותר.

זו תהיה החמצה גדולה שלא לחשוף קטנטנים לאפשרויות נוספות של תקשורת עם הוריהם כמו זו שגיליתי ב-baby signs ולכן אני מזמינה אתכם להגיע להרצאות להורים שיפורסמו בעמוד הפייסבוק שלי. 

הרצאה להורים של בייבי סיינס לתקשורת עם תינוקות לפני שלב הדיבור

 

בסדנה להורים - של Baby signs נלמד על חשיבות התקשורת עם תינוקות מגיל אפס, נלמד על מחקרים שמראים את התועלת שבסימון בשפת סימנים לתינוקות תוך כדי דיבור עימם בשלב הקדם מילי. בנוסף נלמד סימנים בסיסיים לתקשורת עם התינוקות להבעת צרכים בסיסיים, שיתוף בחוויות, הבעת רגשות ועוד!

נציע רעיונות לפעילויות עם הקטנטנים על מנת לחשוף וללמד אותם את הסימנים וניתן דוגמאות לאינטראקציות משמעותיות מבחינה התפתחותית ורגשית עבור התינוקות.

 

"הרצאה בנושא "סיפור לשיפור השפה והדיבור

לא פעם מצאתי את עצמי עונה לשאלות כמו...

1- איזה ספרים מתאימים לילד?

2- איך להושיב אותו לקרוא ספר? הוא שונא ספרים...

3- הוא תמיד רוצה את אותו הספר. איך מגוונים?

4- מה עושים אם הילד חסר סבלנות ולא מקשיב?

5- למה הוא לא עונה לשאלות שלי כשאני מקריא לו ספר?

6- למה לשים לב כשאני מקריא את הספר לילד?

7- מה עושים אם לילד יש הפרעת קשב או איחור שפתי שמקשה עליו בהבנה?

8- למה חשוב כל כך לקרוא ספרים?

9- רק אצלך הוא יושב. איך מושיבים אותו גם אצלי בבית?

10- איך קריאת ספר עוזרת לילד שצריך לעבוד רק על מובנות הדיבור?

בסדנה להורים - "סיפור לשיפור השפה והדיבור" אני מרחיבה על הנושא ועונה על כל השאלות. מוזמנים לתאם סדנה או להירשם לסדנה שתערך בתחילת השנה. פרטים נוספים ימסרו בהתאם למספר הנרשמים.

 

בסדנאות ניתן לרכוש את הערכה- "בובות סיפור לשיפור הדיבור", ב-120 שח בלבד.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now